Aktuálně

Kotvičník - nať

vyprodána.

Další bude až z letní sklizně, až od září 2020

Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2021 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100

Zahradnictví JIKL funguje.
Máme otevřeno a prodáváme.


Děhel čínský, dvouletka


Angelica sinensis - Užití: Používá se kořen, méně pak semena. Kořen obsahuje fytoestrogen, který dokáže regulovat menstruaci a pomáhá kontrolovat poševní kvasinkové infekce. Proto se osvědčuje při nepravidelné, nedostatečné, příliš silné, bolestivé a jinak abnormální menstruaci. Dokáže zvýšit imunitu stimulující tvorby a aktivity bílých krvinek, což podporuje protirakovinnou účinnost.

Více detailů

20 Kč

5

10 semen


Děhel čínský bývá někdy označována za ženský žen-šen pro své výborné účinky při ženských obtížích jako jsou nepravidelná, nedostatečná či příliš silná menstruace. Používá se pro zmírnění příznaků premenstruačního syndromu. Obsahuje fytoestrogeny, které napomáhají obnově hormonální rovnováhy organismu (jejich účinky se podobají účinkům ženských pohlavních hormonů estrogenů). Děhel čínský pomáhá v období menopauzy, kdy dochází k úbytku tohoto pohlavního hormonu. Odstraňuje návaly horka, pomáhá proti vysušení poševní sliznice, omezuje rozvoj poševní kvasinkové infekce a působí proti dalším klimakterickým příznakům. Předchází rozvoji osteoporózy, jejíž zvýšený výskyt bývá spojován s menopauzou. U žen po menopauze působí proti rozvoji nádorových a srdečně-cévních chorob.

Má vliv na velikost poprsí, usnadňuje porod, pomáhá vypudit zbytky placenty po porodu. Děhel čínský se používá i k posílení krevního oběhu, proti vysokému krevnímu tlaku, proti zácpě, cukrovce, anemii, onemocnění ledvin, plicním chorobám a pro celkové posílení lymfatického systému. Upravuje bolestivé křeče trávícího ústrojí. Užívá se při potížích se zažíváním, při nechutenství. Má zklidňující účinky, pomáhá při předrážděnosti, nespavosti a úzkosti. Děhel čínskýstimuluje tvorbu a aktivitu bílých krvinek a podporuje tvorbu gama-interferonu, čímž posiluje imunitní systém.

Děhel čínský nesmí užívat pacienti, kteří mají potíže se srážlivostí krve a užívají warfarin!

Děhel čínskýužíváme jako odvar z 1,5 až 2 gramů drogy, který pijeme 1x - 2x denně. Při nervových chorobách či vyčerpání můžeme použít lihovou tinkturu.

Tato bylina je známa také pod názvy děhel čínský, dong quai, ženský žen-šen, Angelica polymorpha nebo Angelica sinensis.

Nákupní košík  

(prázdný)