Aktuálně

Kotvičník - nať

vyprodána.

Další bude až z letní sklizně, až od září 2020

Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2021 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100

Zahradnictví JIKL funguje.
Máme otevřeno a prodáváme.


Šišák bajkalský, trvalka


Scutelaria baicalensis - Užití: ( chuang-čchin ) Má velmi účinné hypotonikum, používá se jako sedativní prostředek při různých ranných formách hypertonických onemocnění kardiovaskulárních neurózách (při systematickém užívání se snižuje ucpávání tepen a cév), pomáhá předcházet opakování infarktu myokardu a snižuje obsah cholesterolu v krvi.

Více detailů

20 Kč

13

20 semen


Šišák bajkalský Scutellaria baicalensis

Užití šišáku bajkalského ve fytoterapii je velice široké. Šišák bajkalský se používá jako prostředek snižující krevní tlak při hypertenzi a hladinu cholesterolu v krvi. Působí také jako sedativum při funkčních poruchách nervové soustavy, při nespavosti a podrážděnosti.

Léčí záněty v krku, onemocnění ledvin, záškrt, spálu, hepatitidu a má ochraný vliv na játra. Používá se také při vysokých horečkách, kašli, zvracení a silné menstruaci.

Šišák bajkalský slouží při odstraňování subjektivních symptomů, jako jsou bolesti hlavy, šum v hlavě, bolesti v oblasti srdce apod.

Scutellaria ma silný imunostimulační efekt a podle moderních výzkumů mnohem vyšší než známá Echinacea. Této schopnosti se využívá při léčbě chorob, vznikajících v důsledku působení volných radikálů, hlavně rakoviny. V Rusku je již součástí protinádorové léčby, leukemie, rakoviny plic, žaludku, prostaty, jater a kůže.

Z hlediska tradiční čínské medicíny poskytuje rostlina (huang qin) drogu s povahou chladnou, chutí hořkou a vazbou k dráze srdce, plic, žlučníku a tlustého střeva. Odstraňuje horkost plné povahy, vylučuje negativní oheň a toxiny, vysušuje vlhkou horkost, zastavuje krvácení z nosu a vnitřnímu krvácení, uklidňuje plod.Užívá se při vysokých horečkách, kašli a průjmu z horkosti, chronické hepatitidě, zvracení, silné menstruaci, neklidu plodu, zánětu očí, abscesech a vředech.

V tibetské medicíně se odvar užívá u mnoha infekčních chorob, revmatismu a nemocech srdce, např. arytmii.

Významné jsou antiseptické účinky jak na chřipkový virus či na HIV, tak i na některé mikroorganismy, např. Candida albicans, Staphylococcus aureus aj. Steroidní saponiny mají protikřečové působení, protialergické, teploty snižující, žlučopudné a močopudné.

Dávkování: Denní dávka drogy pro přípravu odvaru je 6 až 15 g. Lihový extrakt (60 až 80 g drogy na 1 litr 40procentního lihu) se užívá 4krát denně 1 polévkovou lžíci po dobu šesti týdnů.

Nákupní košík  

(prázdný)