Aktuálně

Kotvičník - nať

právě v prodeji

Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2018 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100

Zahradnictví JIKL funguje.
Máme otevřeno a prodáváme.


Kovolesklec gama

Světlezelené, jen řídce ochlupené housenky se světlými postranními pruhy a světlým hřbetním pruhem. Housenky jsou typické jako housenky píďalek redukovaným počtem panožek na zadečkových článcích těla.


Příznaky: Světlezelené, jen řídce ochlupené housenky se světlými postranními pruhy a světlým hřbetním pruhem. Housenky jsou typické jako housenky píďalek redukovaným počtem panožek na zadečkových článcích těla. Na rozdíl od píďalek však mají 3 páry panožek. Hlavová schránka je zelená nebo zelenohnědá. Šedočerní, kovově lesklí motýli mají na křídlech skvrnu ve tvaru řeckého písmene gama.
Význam: Významný škůdce mnoha polních a zahradních plodin. Při přemnožení může napadat i drobné ovoce, např. jahodník, maliník, ostružiník aj. a také listnaté dřeviny. Škodlivé výskyty na ovocných dřevinách jsou však jen výjimečné.
Biologie
Hostitelské rostliny:
Široce polyfágní druh. Housenky byly zjištěny na více než 100 druzích živných rostlin.
Vývojový cyklus: Typický migrant. Ve střední Evropě přezimuje jen část populace, část přilétá každoročně ze středomoří a ze severní afriky. Motýly zastihneme od května do konce října. Druh má u nás 3 i více generací. Na rozdíl od většiny můrovitých se jeho housenky nekuklí v půdě, ale v bílém zápředku na rubu listů živné rostliny.
Ekologie: Typicky gradující druh. Gradace končívají epidemií některých entomopatogenních mikroorganismů, např. virů jaderné polyedrie, hub rodu Entomophthora apod. Z housenek je znám výskyt několika desítek druhů dvoukřídlých a blanokřídlých parazitoidů. Ke gradacím dochází v důsledku silné migrace z jihu, většinou v sušších a teplejších letech.
Ochrana
Nepřímá:
V počátečních fázích gradací má jen malý význam.
Přímá: Pro včasné zjištění gradací má velký význam monitoring letu motýlů světelnými lapači. Včasné zjištění masové migrace motýlů z jihu umožňuje zorganizování účinné ochrany, mj. také proto, že k insekticidům jsou nejcitlivější housenky nejmladších instarů. Housenky prvních instarů jsou sitlivé k bakterii B. thuringiensis.


Nákupní košík  

(prázdný)