Aktuálně

Kotvičník - nať

právě v prodeji

Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2021 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100

Zahradnictví JIKL funguje.
Máme otevřeno a prodáváme.


Háďátko jahodníkové

Napadené rostliny mají zkrácené a zesílené stonky s nahloučenými květními poupaty. Listy jsou pokroucené, starší listy červenají a jsou z nich hnědé skvrny. Srdéčka odumírají. Plody jsou malé a znetvořené. Za vlhka se po listech pohybují 0,5 - 0,9 mm dlouhá průsvitná háďátka.


Napadené rostliny mají zkrácené a zesílené stonky s nahloučenými květními poupaty. Listy jsou pokroucené, starší listy červenají a jsou z nich hnědé skvrny. Srdéčka odumírají. Plody jsou malé a znetvořené. Za vlhka se po listech pohybují 0,5 - 0,9 mm dlouhá průsvitná háďátka. Průduchy vnikají do rostlin, kde kladou vajíčka. Vývoj jedné generace trvá dva až pět týdnů.
Ochrana: Sázet pouze zdravou, nenapadenou sadbu. Po výskytu nevysazovat jahodník na tentýž pozemek po několik let. V sadbě jahodníku lze háďátka zničit ponořením rostlin na 10 min do teplé 46°C. Chemická ochrana je z hlediska ekotoxigologického problematická. Jahodník napadá z volně žijících druhů háďátek rovněž příbuzný druh Aphelenchoides ritzemabosi. Příznaky napadení jsou obdobné jako v případě háďátka jahodnikového, avšak napadení listy mají na bázi poblíž hlavní žilky šedavé až stříbřité skvrny. Tyto symptomy jsou zřetelné především na jaře. Háďátko Longidorus elongatus je významné především přenosem virů.


Nákupní košík  

(prázdný)