Aktuálně

Kotvičník - nať
vyprodáno.
Už se přijímají objednávky na nať ze sklizně z léta 2019

Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2018 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100


Na Slovensko zasíláme
pouze na dobírku
a s PPL dopravou.


Suchá skvrnitost listů

Na listech okrouhlé, 2 - 8 mm velké, červenofialové až červenohnědé skvrny, často s tmavším lemem. Skvrny jsou roztroušené, pokud jsou ve větším počtu splývají. Tmavnou, mezi napadeným a zdravým pletivem se vytváří oddělovací vrstva a nekrotizovaná pletiva vypadávají. Při silnějším napadení dochází k rozpadu listů.


Na listech okrouhlé, 2 - 8 mm velké, červenofialové až červenohnědé skvrny, často s tmavším lemem. Skvrny jsou roztroušené, pokud jsou ve větším počtu splývají. Tmavnou, mezi napadeným a zdravým pletivem se vytváří oddělovací vrstva a nekrotizovaná pletiva vypadávají. Při silnějším napadení dochází k rozpadu listů. Nekrózou mohou být postiženy i vodivé svazky, listy žloutnou a předčasně opadávají, často již v červenci. Výjimečně mohou být napadeny i letorosty a plody. Na letorostech vznikají propadlé hnědé skvrny, častý je bohatý klejotok. Části letorostů nad postiženými místy zasychají. Na plodech se vytvářejí hnědé skvrny, které korkovatí, plody se deformují. Onemocnění se šíří především za teplejšího (optimum 15 - 20°C) a vlhkého počasí. Přezimují konidie nebo podhoubí v napadených větévkách. Za vegetace se choroba šíří konidiemi. Napadány jsou broskvoň, meruňka, třešeň, višeň, slivoň a další příbuzné dřeviny. Významné jsou rozdíly v náchylnosti odrůd.

Základem ochrany je likvidace napadených opadlých listů, výskyty redukuje jarní postřik měďnatými fungicidy, za vegetace omezují výskyty organické fungicidy.


Nákupní košík  

(prázdný)