Aktuálně

Kotvičník - nať
vyprodáno.
Už se přijímají objednávky na nať ze sklizně z léta 2019

Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2018 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100


Na Slovensko zasíláme
pouze na dobírku
a s PPL dopravou.


Ploskohřbetka třešňová

Larvy - housenice ploskohřbetky třešňové žijí nejprve ve společném hnízdě. Po prvém svlékání se rozlézají a žijí samostatně ve stočených listech. Tyto listy bývají sepředeny vzájemně k sobě. Základní zbarvení housenic je zelené.


Larvy - housenice ploskohřbetky třešňové žijí nejprve ve společném hnízdě. Po prvém svlékání se rozlézají a žijí samostatně ve stočených listech. Tyto listy bývají sepředeny vzájemně k sobě. Základní zbarvení housenic je zelené. Na hřbetě mají tmavší proužek. Hlava, štítky prvého hrudního článku, nohy a tykadla jsou černé. Panožky chybějí, ale na posledním článku zadečku je jeden pár tyčinkovitých, zašpičatělých přívěsků. Dorostlé housenice mají délku těla asi 10 - 12 mm. Dospělci ploskohřbetky třešňové se líhnou v květnu. Málo pohyblivé samičky začínají brzy po oplodnění klást vajíčka v pravidelných řetězcích ze spodní strany listů třešní, slivoní, meruněk a broskvoní. Hnízda bývají obvykle na koncích větví. Po 30 - 40 dnech larválního vývoje se housenice spouštějí po vláknech k zemi. Zahrabávají se asi 25 cm hluboko do půdy, kde si vytvářejí husté kokony. V těchto kokonech larvy přezimují a koncem dubna až začátkem května se kuklí. Druh má jednu generaci.
 Ochrana:
Většinou stačí mechanicky odstranit hnízda s larvami. Chemická ochrana nebývá nutná. V případě potřeby, je možné použít přípravky na bázi inhibitorů tvorby chitinu. Na peckovinách se ojediněle může vyskytovat i ploskohřbetka hrušňová -
  viz ploskohřbetka hrušňová


Nákupní košík  

(prázdný)