Aktuálně

Kotvičník - nať
ze sklizně srpen 2020
již v prodeji.


Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2021 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100


Nedostatek hořčíku

Listová pletiva mezi hlavními žilkami žloutnou. Třapina odumírá. Žilky a jejich okolí zůstávají zelené, přičemž se tento zelený pás od bazální k apikální části zužuje. U modrých odrůd se pletiva barví do červena až karmínově a opět je typickým znakem zelený pás okolo hlavních žilek, zužující se směrem k okrajům listů.


Příznaky: Listová pletiva mezi hlavními žilkami žloutnou. Třapina odumírá. Žilky a jejich okolí zůstávají zelené, přičemž se tento zelený pás od bazální k apikální části zužuje. U modrých odrůd se pletiva barví do červena až karmínově a opět je typickým znakem zelený pás okolo hlavních žilek, zužující se směrem k okrajům listů. Listy s těmito příznaky se nacházejí v dolní a střední části keřů. Na podnožové révě jsou příznaky nedostatky hořčíku odlišné. Na okraji a mezižilkových pletivech vznikají nekrotické skvrny, které se mohou spojit, nebo vytvářejí kolem okraje listů nápadný věnec. Odumírání třepiny se objevuje na počátku zrání. Na třapině  vznikají oválné, zpočátku žlutavé, později hnědé až černé, ostře ohraničené skvrny. Ty se zvětšují a zachvacují celý obvod třapiny. Třapina vadne a poškozená část hroznu odumírá. Za trvale vlhkého počasí padají celé části hroznů na zem.
Příčiny vzniku: Nedostatek hořčíku zpravidla doprovází rovněž nedostatek válníku a vyšší hladina draslíku. Škodlivost podporuje především chlad a vlhko během kvetení.
Ochrana: Při akutním nebezpečí ošetřujeme těsně před, nebo na počátku zaměkání, nejpozději při prvních příznacích 2x po 7 až 10 dnech CaCl2 (0,5%) a MgCl2 (0,5%), případně síranem hořečnatým (3 - 5%), který však mívá slabší účinek. K dlouhodobé ochraně je potřebné vyhnojení půdy podle výsledku analýz.


Nákupní košík  

(prázdný)