Aktuálně

Kotvičník - nať
vyprodáno.
Už se přijímají objednávky na nať ze sklizně z léta 2019

Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2018 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100


Na Slovensko zasíláme
pouze na dobírku
a s PPL dopravou.


Zvrat černého rybízu

Listy jsou menší a užší a mění tvar, namísto 5 mají 3, často redukované laloky, při silném projevu onemocnění jsou kopřivovité. Mají nápadně ostré a nepravidelné zoubkování. Typicky je ostrý řapíkový úhel. Listy i pupeny méně ochlupaceny.


Listy jsou menší a užší a mění tvar, namísto 5 mají 3, často redukované laloky, při silném projevu onemocnění jsou kopřivovité. Mají nápadně ostré a nepravidelné zoubkování. Typicky je ostrý řapíkový úhel. Listy i pupeny méně ochlupaceny. Keře mají větší počet slabých a více rozvětvených větví. Květy mají často delší stopky a stopečky, korunní a kališní plátky jsou menší, čnělky delší a blizny vystouplé. V důsledku změn morfologie generativních květních orgánů nedochází k opylení a květy zasychají nebo malé bobule opadávají. silně postižené keře nekvetou. Onemocnění je přenosné při vegetativním množení (roub, řízek) a roztočem rybízovým (Cecydophiopsis ribis). Onemocnění přenášejí larvy, nymfy i dospělci. Přenos je semiperzistentní. Inkubační doba trvá 1 - 2 roky. Časté je dlouhodobě parciální onemocnění keřů. Zvrat postihuje rybízy i angrešt. Výrazné rozdíly jsou v náchylnosti odrůd. Velmi náchylné jsou např. černé rybízy Nigra a Otelo a červený rybíz Heinemannův pozdní.

Ochrana spočívá především v zajištění zdravého výsadbového materiálu, zabránění zavlečení a účinné ochraně proti roztoči rybízovému.


Nákupní košík  

(prázdný)