Aktuálně

Kotvičník - nať

vyprodána.

Další bude až z letní sklizně, až od září 2020

Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2021 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100

Zahradnictví JIKL funguje.
Máme otevřeno a prodáváme.


Plži

Okénkový a okrajový žír na listech. Silnější žilky zůstávají zachovány. Na plodech a kořenech jsou často hluboké otvory. Typické jsou dlouho viditelné lesklé slizové stopy.


Příznaky: Okénkový a okrajový žír na listech. Silnější žilky zůstávají zachovány. Na plodech a kořenech jsou často hluboké otvory. Typické jsou dlouho viditelné lesklé slizové stopy.
Význam: Za vlhka, především na jaře a na podzim působí mimořádně významné škody. Poškozují jak a vzcházející porosty, tak starší rostliny.
Biologie
Hostitelské rostliny:
Plži jsou všežravci, upřednostňují však jemná pletiva. Mimořádně atraktivní jsou poškozené části rostlin.
Vývojový cyklus: Plži přezimují především ve stádiu vajíčka. Vajíčka jsou bělavá, kulovitá, asi 2 mm velká. Larvy se líhnou po 2 - 4 týdnech. K žíru vylézají pouze v noci nebo za deště. Dospělé plži jsou oboupohlavní a oplodňují se vzájemně. Vajíčka kladou do děr v zemi nebo po kameny.
Ekologie: Plži mají mnoho nepřátel z řad obratlovců. Živí se jimi hrabaví ptáci, kachny, krtci, ježci, rejsci, slepýši aj. V důsledku dlouhodobého používání granulovaných chemických nástrah se však u mnoha obratlovců vyvinul reflex vyhýbat se plžům, protože tito predátoři se často setkávají s mrtvými plži, jimž se pak sami přiotráví. Vajíčka a larvy plžů vyhledávají větší druhy střevlíků, v plžích parazitují speciální druhy masařek a háďátko Phasmarhabditis hermaphrodita.
Ochrana
Nepřímá:
Mírně utužené, jemně zpracované a uválené výsevní lůžko redukuje množství úkrytů plžů. Malé záhony je možné chránit ochrannými plůtky a pásy. Podpora výskytu obratlovců živících se plži.
Přímá: Časté vláčení ničí mnoho vajíček, případně i plžů a současně podporuje vysychání povrchu půdy. K přímé biologické ochraně jsou dnes používány nematody Phasmarhabditis hermaphrodita.


Nákupní košík  

(prázdný)