Aktuálně

Kotvičník - nať
ze sklizně srpen 2020
již v prodeji.


Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2021 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100


Stříbřitost listů

Různě intenzivní stříbřité zbarvení horní strany listů. Obvykle bývá postižena celá koruna, méně častý je parciální projev. Při silných příznacích dochází k zasychání okrajů listů. Jádro dřeva kmene a silnějších větví je hnědě zbarveno. stromy nebo větve postupně chřadnou a mohou i odumírat.


Různě intenzivní stříbřité zbarvení horní strany listů. Obvykle bývá postižena celá koruna, méně častý je parciální projev. Při silných příznacích dochází k zasychání okrajů listů. Jádro dřeva kmene a silnějších větví je hnědě zbarveno. stromy nebo větve postupně chřadnou a mohou i odumírat. Na odumřelých kmenech a větvích vyrůstají červené až fialové, později hnědé plodnice houby. Jsou tenké, kožovité, přisedlé s odstálými okraji nebo střechovitě nad sebou uspořádané. Bazidiospory jsou zdrojem infekcí. K infekcím dochází výhradně přes čerstvá poranění (do 1 týdne), nejčastěji na podzim nebo na jaře. Mycelium se rozrůstá v jádru dřeva. Toxické látky vylučované houbou se dostávají xylemem do listů, způsobují oddělení epidermis od palisádového parenchymu a projev stříbřitosti. Nejčastěji bývají postiženy slivoň a jabloň a dále meruňka, třešeň, višeň, broskvoň, hrušeň a další dřeviny.
 Základem ochrany je prevence, především minimalizace poranění, optimalizace termínu řezu a okamžité ošetření případných poranění. Perspektivní je využití biopreparátů na bázi Trichoderma viride.


Nákupní košík  

(prázdný)