Aktuálně

Kotvičník - nať
ze sklizně srpen 2020
již v prodeji.


Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2021 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100


Rez švestková

Dvoubytná rez, jejímiž hostiteli jsou sasanky, především sasanka pryskyřníková a slivoň a další druhy peckovin. Přezimuje především podhoubí v pucích sasanek nebo uredospory na opadlých listech. Na jaře se vytvářejí na listech sasanky spermogonia a od dubna pohárkovité aecidie. aecidiospory i přezimující uredospory infikují listy peckovin.


Dvoubytná rez, jejímiž hostiteli jsou sasanky, především sasanka pryskyřníková a slivoň a další druhy peckovin. Přezimuje především podhoubí v pucích sasanek nebo uredospory na opadlých listech. Na jaře se vytvářejí na listech sasanky spermogonia a od dubna pohárkovité aecidie. aecidiospory i přezimující uredospory infikují listy peckovin. Od června na horní straně listů drobné ohraničené, žlutozelené, později nekrotizující skvrny. Na rubu listů v místech skvrn drobné okrouhlé, prašivé, hnědé kupky uredospor. Jsou ojedinělé, nebo splývají a vytvářejí hnědé plošky. Uredosporami se choroba dále šíří v porostech peckovin. K infekcím dochází zejména za vlhka a vyšších teplot. Od srpna na spodní straně listů tmavohnědé, prašivé, rozptýlené nebo splývající kupky zimních výtrusů teleutospor. Silně postižené listy žloutnou a předčasně opadávají. Rez švestková napadá především slivoň, dále myrobalán, trnku, meruňku, broskvoň a mandloň. Významné jsou rozdíly v náchylnosti odrůd. Velmi náchylná je Domácí švestka. Při předčasném opadu listů je nepříznivě ovlivněno množství i jakost sklizně.
 Ochrana spočívá především v izolaci a likvidaci napadených opadlých listů, výskyty omezuje většina organických fungicidů.


Nákupní košík  

(prázdný)