Aktuálně

Kotvičník - nať
ze sklizně srpen 2020
již v prodeji.


Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2021 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100


Červená skvrnitost listů švestky

Na listech zpočátku žlutozelené, později cihlově černé, okrouhlé, ohraničené a vypouklé kožovité skvrny. Jsou 0,5 - 1 cm velká, v závěru vegetace tmavnou a d středu černají. silně postižené listy se deformují a předčasně opadávají. Houba přezimuje na opadlých napadených listech, kde se postupně vyvíjejí a na jaře vyzrávají plodnice s vřecky a askosporami.


Na listech zpočátku žlutozelené, později cihlově černé, okrouhlé, ohraničené a vypouklé kožovité skvrny. Jsou 0,5 - 1 cm velká, v závěru vegetace tmavnou a d středu černají. silně postižené listy se deformují a předčasně opadávají. Houba přezimuje na opadlých napadených listech, kde se postupně vyvíjejí a na jaře vyzrávají plodnice s vřecky a askosporami. Obvykle jsou zralé 1 - 2 týdny po odkvětu. Askospory se uvolňují v závislosti na srážkách a jsou zanášeny vzdušnými proudy na mladé listy. Infekční období trvá 3 - 5 týdnů. Jsou jediným zdrojem šíření onemocnění. Za vegetace se v postiženém pletivu vyvíjejí pyknidy, v nichž se diferencují konidie. Ty však neklíčí a nejsou zdrojem infekcí. K šíření dochází především za teplého a deštivého počasí. K vyklíčení askospor a k infekci je nezbytné ovlhčení listů. Houba napadá slivoň, trnku a výjimečně i mandloň. U slivoně jsou výrazné rozdíly v náchylnosti odrůd.

Základem ochrany je likvidace opadlých napadených listů. fungicidní ošetření se provádí v období askosporových infekcí. Při preventivním použití jsou účinné především kontaktní organické fungicidy.


Nákupní košík  

(prázdný)