Aktuálně

Kotvičník - nať
ze sklizně srpen 2020
již v prodeji.


Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2021 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100


Puchrovitost švestky

Krátce po odkvětu dochází k nápadnému zvětšování a prodlužování plodů. Postižené plody jsou často ohnuté nebo nepravidelně zakřivené. Rostou rychleji než zdravé plody a dorůstají velikosti 2 - 7 cm. Později je povrch plodů pokryt bílým až šedobílým povlakem.


Krátce po odkvětu dochází k nápadnému zvětšování a prodlužování plodů. Postižené plody jsou často ohnuté nebo nepravidelně zakřivené. Rostou rychleji než zdravé plody a dorůstají velikosti 2 - 7 cm. Později je povrch plodů pokryt bílým až šedobílým povlakem. Povlak tvoří vřecka, v nichž se diferencují askospory. Askospory klíčí v pučivé podhoubí a vytvářejí se blastospory. Poškozené plody postupně hnědnou, zasychají a opadávají. Přezimuje podhoubí ve větévkách nebo blastospory v korunách stromů. Infekce způsobuje perenující mycelium, které prorůstá stopkou do květu, resp. plodu nebo blastospory. K napadení dochází především za vlhkého deštivého počasí. Silnější výskyty bývají zejména ve výše položených podhorských oblastech. Výrazné rozdíly jsou v náchylnosti odrůd slivoně. Velmi náchylná je domácí velkoplodá. Škodlivost onemocnění je velká, může být napadeno až 70% plodů.

Základem ochrany je důsledná likvidace napadených plodů. Plody musí být odstraněni včas než dojde k šíření askospor. Napadení lze omezit postřikem měďnatými fungicidy v období na počátku rašení.


Nákupní košík  

(prázdný)