Aktuálně

Kotvičník - nať
vyprodáno.
Už se přijímají objednávky na nať ze sklizně z léta 2019

Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2018 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100


Na Slovensko zasíláme
pouze na dobírku
a s PPL dopravou.


Mšice třešňová

Napadené listy jsou silně skroucené, někdy se tvoří hnízda ze zkroucených listů, která zasychají. Mšice působí značné škody ve školkách i na mladých větvích starších stromů. Je to jediný druh mšice škodící na třešních. Přezimují leskle černá vajíčka kladená na kůru větví.


Napadené listy jsou silně skroucené, někdy se tvoří hnízda ze zkroucených listů, která zasychají. Mšice působí značné škody ve školkách i na mladých větvích starších stromů. Je to jediný druh mšice škodící na třešních. Přezimují leskle černá vajíčka kladená na kůru větví. V březnu a počátkem dubna dochází k líhnutí nymf. Na spodní straně listů se rychle tvoří kolonie mšic, Samičky jsou okrouhlého tvaru, černě zbarvené, délky až 2 mm. Od června se rodí okřídlené mšice, které migrují na různé byliny. Kolonie na třešních přetrvávají do července, případně do srpna, ale nakonec odumírají. Mšice napadá třešně i višně. Mšice třešňová má řadu přirozených nepřátel. Kromě slunéček a larev pestřenek je to ještě několik druhů parazitoidů z řádu blanokřídlých.
 Ochranu provádíme jednak v době rašení ošetřením vajíček přípravky na bázi olejů při zjištění nejméně 10 vajíček na 1 m tříletých větví, jednak na jaře při zvýšeném napadení ve stádiu balonku nebo při zjištění 5 kolonií na 100 letorostů ve fázi konce kvetení. Zde je lépe využít selektivních prostředků, šetřících užitečné organismy, např. insekticidů na bázi triazamatu nebo pirimicarbu.


Nákupní košík  

(prázdný)