Aktuálně

Kotvičník - nať

vyprodána.

Další bude až z letní sklizně, až od září 2020

Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2021 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100

Zahradnictví JIKL funguje.
Máme otevřeno a prodáváme.


Pažitka


Jméno nese po pažitu, a přece to tráva není. Pažitka patří k do rodů česneku, což ostatně potvrzuje i její latinský název Allium schoenoprasum. Pažitka pobřežní neboli šnytlík je původem ze Středomoří.

Více detailů

20 Kč

40


Pažitka není náročná zelenina a její pěstování není složité. Na zahrádce jí jen dopřejeme slunné vzdušné místo s dostatkem dostupného vápníku.Vysévat můžeme v různých obdobích:
Na jaře ji v únoru až počátkem března vysejeme do skleníku a už v dubnu ji můžeme přesadit ven.
Zvolit můžeme i přímý výsev do půdy zhruba v květnu.
Podzimní kultury pak přesazujeme ze skleníku na záhon v polovině června a sklízíme je v říjnu nebo v listopadu, kdy si také můžeme trs přesadit do květináče, abychom pažitku měli k dispozici po celou zimu.

Protože šnytlík pěstujeme na jednom stanovišti i několik let, je nutné odřezávat dřevnaté květní stonky a ke konzumaci používat pouze jemné listy. V druhém roce pažitka vykvete růžovými a nafialovělými květy. Kvete poměrně dlouho, od května až do srpna, a rozkvetlé trsy jsou velmi hezké i na pohled. Mimochodem, nektar z květů je oblíbenou pochoutkou pro včely. A na květech si můžeme pochutnat i my lidé. Jsou jedlé a můžeme je použít jako chutnou a aromatickou ozdobu – do polévek, rizota, na těstoviny. Je to netradiční, ale i květy chutnají po pažitce.
Aby pažitka v bytě rostla celou zimu, je nezbytné ji zalévat a hlavně sestříhávat. Pokud nať hned nespotřebujeme, uložíme ji do ledničky. Podobně jako kopr lze i pažitku dobře zamrazit. Na Sibiři ji také nakládají do soli. Pokud nať zaschne, pažitku nevyhazujeme, suché listy ostříháme a rostlinu dáme na určitou dobu do chladu (klidně i do ledničky). Až ji pak přeneseme do tepla, opět obrazí. Ostatně tohoto jevu jsme každoročně svědky i u trsů pažitky vysetých na zahrádce.
Pažitka obsahuje hodně vitaminů a minerálů, zvláště B2, C, vápník a draslík (ze 100 g pažitky získá naše tělo 10 mg vitaminu C). V kuchyni je to pravý zázrak, dokáže totiž nahradit sůl (výrazně ji tedy oceníme při předepsané neslané dietě) a má i cibulové aroma, které povzbuzuje chuť k jídlu a podporuje trávení. Můžeme jí ochutit třeba chléb s máslem či s tvarohem, výborně chutná nasekaná do salátů či vaječných jídel, kde může nahradit cibuli, ale i v houbových pokrmech. Ochutit jí můžeme i ryby, polévky nebo omáčky. Pažitka podporuje trávení, snižuje krevní tlak a ovlivňuje chuť k jídlu.

Nákupní košík  

(prázdný)