Aktuálně

Kotvičník - nať

vyprodána.

Další bude až z letní sklizně, až od září 2020

Kotvičník - semena
s klíčivostí do konce roku 2021 jsou již v prodeji.
Výrobce semen Zahradnictví JIKL.
A profesionální výrobce semen, firma Planta Naturalis.

Nezapomeňte na množstevní výhody  5+1

Semena kotvičníku - MIX
to je 3 balení semen kotvičníku od JIKL a 3 balení semen kotvičníku od Planta Naturalis za celkem 150 Kč.

Kotvičník - rostliny 
jedná se o letničku, rostliny jsou v prodeji od konce dubna do konce června.
I zde platí množstevní výhoda 5+1.

Kontakt

Zahradnictví JIKL
Jiří Klušák

Martínkov 105,
675 44 Lesonice
» Zobrazit na mapě


e-mail:   jikl@jikl.cz
tel.:  721 247 239


IČ:    415 46 393
DIČ:  CZ 6104101025

Číslo účtu:  KB:
107-5107540237/0100

Zahradnictví JIKL funguje.
Máme otevřeno a prodáváme.


Dobromysl, oregano, zelelný list


Trvalka nazývaná také vytrvalá majoránka. Pěstuje se pro aromatické listy používané podobně jako majoránka. Sklízíme v průběhu celého léta. Vyžaduje slunné stanoviště a propustnou půdu.

Více detailů

25 Kč

11

Trs rostlin


Dobromysl obecná (Oregano) je blízkým příbuzným majoránky a často se také označuje jako „divoká majoránka“.

Dvě věci však dobromysl od majoránky odlišují – chutná trochu jemněji a je více odolná proti mrazu. Ale ani ona není zcela mrazu odolná. Když roste venku na zahrádce, přikryjte ji na zimu chvojím.

Dobromysl obecná (Oregáno) můžete vysít na záhon jako ostatně většinu koření. Ale pro domácí potřebu stačí jen jediná. Kupte si ji až v květnu jako rychlenou sazenici na trhu. Tak dobromysl získáte nejlépe.

Dotknete-li se bylinky a rozemnete-li mezi prsty jeden z jejích lístečků, ucítíte silnou výraznou vůni. Je to vůně omamná, přesto však důvěrně známá. Voní po italské kuchyni, po pizze.

Pokud jde o vůni, hodně záleží na tom, v jakém klimatu dobromysl (Oregáno) roste. Čím dále na jih, tím je aroma, které je ovlivněno půdou, teplem i prahnoucím sluncem, intenzivnější.

Dobromysl obecná (Oregáno) byla ve své historii využívána nejrůznějšími způsoby: jako nápoj lásky a talisman proti zlým kouzlům, jako prostředek na potírání škůdců, jako léčivá bylinka a vysazené na hrobech jako ukazatel cesty k blaženému žití.

Dobromysl (Oregáno) i dnes využíváme nejrůznějšími způsoby – sušenou nebo čerstvou v kuchyni či v moderním léčitelství.

Jako koření v kuchyni se používají vrcholky mladých výhonků a jednotlivé lístky. Sklízet je můžete po celé léto až do pozdního podzimu. Nejsilnější aroma má dobromysl (oregáno) přesně v době plného květu.

Sušíte-li dobromysl (oregáno) na zimu, odřízněte výhonky přibližně 5 cm nad zemí. Dejte pozor, abyste přitom nevytrhli kořeny. Větvičky svažte do svazků a pověste je na stinné, vzdušné místo, kde mohou schnout. Když jsou pak zcela suché, lístečky se sdrhnou a dají do sklenice s dobrým těsněním. Tam si aroma udrží po dlouhou dobu.

Jakožto typické italské koření je dobromysl (oregáno) samozřejmě vynikající do všech jižních jídel. K nim patří pizza a lasaně, nudlové omáčky a jídla z rajských jablíček. Koření však také saláty a polévky, ryby a masitá jídla, ragú a sekanou. Hodí se i k sýrovým jídlům a sádlu. Pomáhá zejména lépe strávit tučná jídla.

V léčitelství se používá dobromysl obecná (oregáno) jako prostředek k lepšímu trávení a také k povzbuzení chuti.

Nákupní košík  

(prázdný)