Kotvičník

Semínka kotvičníku máme v prodeji celoročně. 
Rostliny kotvičníku prodáváme od konce dubna do července.
Kotvičníková nať ze sklizně srpen 2023 je už v prodeji.

Klejicha žlutočervená

Klejicha žlutočervená

30 Kč

Vytrvalá přenosná rostlina dosahující v kultuře 50 - 60 cm výšky. Velmi atraktivní květenství postupně vykvétá po celý rok. Klejichu převážně pěstujeme v nádobách na slunném místě.

Množství

Vyséváme během celého roku do výsevních truhlíčků do lehčího propustného substrátu. Semena slabě přikryjeme zeminou, kterou udržujeme stále vlhkou. Klíčí při teplotě okolo 20 °C. Vyklíčené rostlinky ponecháme v misce do velikosti asi 5 cm a sázíme přímo do malých květináčků. Při výsevu únor - březen vykvétají již od poloviny léta. Ve venkovním prostředí pěstujeme od druhé poloviny května.

Pěstování: Během vegetace odkvetlé výhony zaštipujeme a tím podpoříme další kvetení. V zimě pěstujeme v chladnější místnosti. Časně z jara vyžaduje hluboké seříznutí. Klejichu můžeme pěstovat i na venkovních záhonech jako letničku.

--------------------

Klejicha, asklepie

Asclepias curassavica L.

čeleď: Asclepiadaceae
květ:
oranžový,až 1 cm velký, okvětí, kvete červen - září

typ listu: kopinatý
země původu: tropická Amerika
rozšíření v ČR: pěstovaný, pokojový
stanoviště: polostín, půda zahradní, smíšená s přídavkem rašeliny
zimování: před prvními mrazíky přeneseme v květináči do chladné místnosti, zaléváme málo
množení: semeny, řízky
plod: měchýřek
léčivka *: Kořen obsahuje jedovatý glykosid asclepiadin, kaučuk, hořčiny. V lidovém léčitelství dříve používali na vyvolání zvracení. Při dotyku může rostlina vyvolat alergie a kožní záněty.  
životnost: vytrvalý, v našich podmínkách jednoletý, vysoký do 120 cm

další informace: jedovatý

Dobře roste i v suchém a teplém bytě. Na jaře zkrátíme přerostlé výhonky. Po 20. květnu můžeme přenést na venkovní stanoviště, první týden stíníme před sluníčkem.

Při poranění roní bílé latexové mléko.

Zajímavá semena s bílými, jako hedvábnými chlupy, které jsou ovšem příliš lámavé pro další zpracování na tkaní. Vhodný materiál na vycpávky. Jedovatý.

Koex Flor
25

Vlastnosti

Balení
15 semen