Žumara nízká

38 Kč

Žumara, původem ze S.Afriky,tuhé vějířovité listy s trnitými řapíky, kmen porostlý tuhými vlákny, mrazuvzdorná do -15°C.

Množství

Výsev semen: Zpracování semen před výsevem: Semena teplomilných druhů se máčí podle velikosti 2-3 dny v teplé vodě o teplotě 25-30°C a mrazuvzdorné druhy při teplotě cca 20°C. Během této doby se odstraňují změklé zbytky osemení (pokud je to potřeba) a vyměňuje voda, alespoň jednou denně. U rodů Butia, Jubaea, Bismarckia, je vhodné semena napilovat.

Doba výsevu: V průběhu celého roku. Hloubka: Semena se překryjí vrstvou substrátu odpovídající jejich velikosti.

Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno).

Teplota: 25-30°C. Tropické druhy klíčí při stejnoměrné teplotě okolo 30°C. Subtropickým druhům vyhovuje kolísání teploty mezi dnem a nocí (přes den okolo 30°C, v noci 20°C). Mrazuvzdorné druhy při 25°C. K vyklíčení semen přispívá také spodní teplo.

TIP: Pokud je spodní teplota příliš vysoká , tak je vhodné použít tenkou polystyrenovou desku pod výsevní nádoby nebo jinou podložku.

Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.

Doba klíčení: Podle druhu 1-5 měsíců, někdy i déle.

Koex Flor
45

Vlastnosti

Balení
5 semen