Kotvičník

Semínka kotvičníku máme v prodeji celoročně. 
Rostliny kotvičníku prodáváme od konce dubna do července.
Kotvičníková nať ze sklizně srpen 2022 je už v prodeji.

Cedr himalájský

Cedr himalájský

30 Kč

Strom s široce kuželovitou korunou a vodorovnými na konci převisajícími větévkami.

Množství

Výsev: vyséváme v dubnu až květnu do výsevních misek ve skleníku. Semena je vhodné před výsevem krátce máčet ve vlažné vodě. Semenáčky přezimujeme v prvním roce v bezmrazém prostředí a v příštím roce je nahrnkujeme.

Pěstování: Je vhodný pouze pro chráněná teplejší stanoviště, případně pěstování v mísách s mrazuprostým přezimováním.

--------------

Cedr himalájský, Cedrus deodara 'Aurea'

Cedry

jsou majestátní stromy, které nás uchvátí svou nepravidelnou stavbou širokých korun zejména v jižnějších státech pod Alpami. Existují 4 základní druhy, z nichž nejmrazuvzdornější pro naše klima jsou cedr atlaský (modrozelený) a libanonský cedr (zelený).

 

 

Himalájský cedr je zřejmě nejpůvabnějším druhem cedru. Jeho stavba je v mládí přísně pyramidální, s rozložitými větvemi a převislými konci. Odrůda Aurea navíc nese zářivě zlatožluté až žlutozelené neopadavé jehlice, které vyrůstají ve svazcích po 20 až 30. Roste pomaleji než základní zelený druh a dorůstá do menší velikosti kolem 4-5m, takže dospělý strom se vejde i do středně velké zahrady. Starší rostliny nabývají charakter unikátních solitér, protože každý je trochu jiný.
Tato zlatá odrůda cedru je velice populární v Německu a v Holandsku, kde barevné listy a jehličí bylo vždy středem zájmu zákazníků. Jeho mrazuvzdornost není taková jako například u libanonského, ale dle mnohých zkušeností s pěstováním v naší republice nepředstavuje větší potíže. V teplejších zónách (Praha, Polabí, jižní Morava) je bezproblémový a na jiných místech republiky (vyjma chladných a horských) může při extrémně tuhých zimách, které nebývají časté, mírně namrznout. Týká se to nedozrálých větviček a jehlic, které se na jaře snadno obnoví.
Cedry pěstujte na přímém slunci, v jakékoli propustné, dobře odvodněné půdě, tolerují i vápenité podloží. Řez je možný na konci zimy a tvarování v druhé polovině léta. Himalájský cedr potřebuje pozici chráněnou před ostrými zimními větry. Mrazuvzdorný do cca -21°C.
Běžná výška x šířka: 3-5m x 2-4m
Kategorie-list: jehličnan
Barva listů: + různobarevné: žlutá a světle zelená
Termín kvetení:
Nároky na oslunění: slunce
Kategorie-květ: nevýrazné květy / nekvete
Zařazena do kategorií: jehličnany

Koex Flor
9

Vlastnosti

Balení
5 semen