květ má bílý střed a růžovočervený okraj výška až 60 cm
Popis výrobce semen, SEMO: Vzpřímeně rostoucí větvená letnička určená zejména k řezu a k záhonovým výsadbám s pomponkovitými květy s bílým středem a růžovo červeným okrajem.
Astra čínská, Callistephus chinensis je jednoletá, okrasná rostlina, která je hojně pěstovaná pro své květy. Začínají kvést s příchodem zkracujících se dnů. Proto nejvíce kvetou od konce června do konce července. Méně v srpnu a v září.
Astry se množí výhradně semeny. Rostliny se doporučuje předpěstovat, přímý výsev do záhonu příliš nefunguje. Pokud máme sadbovač, vysévá se 1 semeno do každé buňky. Nebo v rozestupech do truhlíku. Sejeme na povrch substrátu, potřebují ke klíčení světlo. Proto zasypáváme velice mírně, nejlépe vrstvou vermikulitu, který propouští světlo. Zároveň pomůže udržet dostatečnou vlhkost ke klíčení semen. Dokud nevzejdou první klíčky je nutné zalévat pouze spodem. Sadbovač či truhlík je umístěn do misky s vodou a necháme vodu vzlínat. Nejlepší vrchní zálivka je mlžením. Semínka aster potřebují ke klíčení poměrně vysokou teplotu 20 až 22 °C. Pak semínka vyklíčí za 7 až 10 dní. Optimální teplota pro předpěstování je nižší,12 až 15 °C, klíčení ale trvá asi 2 měsíce. V sadbovači či truhlíku jsou semenáčky 4 až 5 týdnů, to z nich vyrostou sazeničky. Sazeničky aster se nedrží v sadbovači či truhlíku zbytečně dlouho, ani se nepřesazují do květináčků. Nejlepší je, je přesadit ze sadbovače přímo na místo určení. Sazeničky aster zvládnou mrazíky až do - 6 °C. Ideální je, když se astry vysejí v průběhu dubna a ven se přesadí až po posledních mrazech. Vysoké druhy aster pro řez je dobré opatřit sítí, kterou budou rostliny prorůstat. Bez sítě se může stát, že stonky budou zahnuté, pokroucené. Pro krásně rovné stonky je síť nutností.
Astry čínské vyžadují slunné nebo polostinné stanoviště, chráněné před větrem. Má ráda úrodnou, humózní půdu s neutrálním pH. Půda by měla být propustná a neustále mírně vlhká. Přihnojuje se jednou za týden či za dva týdny vícesložkovými hnojivy. Hnojivé směsi mají obsahovat co nejvíce fosforu a draslíku. A stopové množství dusíku, který v nadměrném množství neprospívá kvetení rostlin. Čínské astry dobře snášejí periodické sucho. Měly by být zalévány mírně.
Rostliny nemají rády nadměrné vlhko a přemokření, hrozí jim choroby jako plíseň šedá, padlí nebo padání - fusariové vadnutí. To se rok, dva drží v půdě a proto je potřeba měnit stanoviště. Astry s květy a listy kontaminované virovými chorobami odstraňte a spalte, aby se dál nešířily.
počet semen v gramu je 450 až 500 5 g je na cca 1000 rostlin aster