Aralia mandshurica kořeny arálie mají podobné účinky jako ženšen, ale jsou slabší. Výraznější účinky jsou excitační působící na centrální nervový systém. Pomáhá zvyšovat pohybovou aktivitu a má i další adaptogenní účinky jako je zkrácení doby nutné ke spánku, zvýšení práceschopnosti, snížení pocitu únavy a tak dále. Snižuje hladinu cholesterolu a pomáhá zvyšovat fyzickou sílu. Používá se jako tonikum při astenii, neurastenii či duševní a tělesné vyčerpanosti. U silových sportů je užíván jako doplněk, který tonizuje příčně pruhované svalstvo.
Arálie mandžuská, Aralia mandshurica, trvalka, mrazuvzdorná do -30°C pochází z Dálného východu. Patří k pomalu rostoucím opadavým keřovitým stromům. Kvete celou záplavou krémově bílých květů, které už z dálky přitahují pozornost. Může dorůst až do výše šesti metrů. Strom je málo rozvětvený a větve jsou pokryté trny. Listy jsou vejčité, zašpičatělé. Jejich kraj je pilovitý. Arálie mandžuská není náročná na půdu. Toleruje lehkou i těžší půdu a stejně tak se jí daří v kyselé i zásadité půdě. Bez problémů přežije i kratší období sucha. Nesnáší špatně odvodněné a přemokřené zeminy. Není vybíravá ani co se týče stanoviště. Mladé keře sice preferují spíše polostín, ale starším dřevinám nevadí ani jižněji orientovaná stanoviště s plným sluncem. Tvarování řezem se provádí na jaře, ještě před pučením stromů. Velmi dobře se množí kořenovými řízky (cca 10 cm dlouhými a 10 až 30 mm v průměru), případně samovolně kořenovými výběžky, neboť na metru kořenů je až 250 pupenů, z kterých mohou vyrůst nové rostliny. Arálii mandžuskou nenapadají choroby ani škůdci a je naprosto mrazuvzdorná. V pohodě snáší i mrazy klesající pod -30 °C.
Používaná část z aralie jsou kořeny mají podobné účinky jako ženšen. Ale adaptogenní účinky arálie jsou slabší, pouze má výraznější excitační účinky na centrální nervový systém. Pomáhá zvyšovat pohybovou aktivitu a má další adaptogenní účinky jako je zkrácení doby nutné ke spánku, zvýšení práceschopnosti, snížení pocitu únavy a tak dále. Může snižovat hladinu cholesterolu a pomáhá zvyšovat fyzickou sílu. Používá se jako tonikum při astenii, neurastenii či duševní a tělesné vyčerpanosti. U silových sportů je užíván jako doplněk, který tonizuje příčně pruhované svalstvo. V Číně se užívá k léčbě astmatu a tuberkulózy, v Japonsku rakoviny zažívacího traktu. Odvar z kořene posiluje činnost srdce, pomáhá zvládat nervové i fyzické vyčerpání, přispívá k úpravě nízkého krevního tlaku, posiluje plíce, zvyšuje chuť k jídlu.
Semena arálie – je lépe, když projdou obdobím chladu a takto se imitují vnějších podmínky. Semena rostliny se samovolně vysemení, na podzim spadnou do půdy, třeba mezi kameny, kde jich část přezimuje, promrzne, a na jaře vyklíčí a rostlinky rostou. Tomu projití chladem se říká stratifikace. Máme dva způsoby stratifikace. Mokrý způsob stratifikace: semena umístíme ve vlhkém písku ve sklepě, na místech, kde je chlad až zima. Tam je necháme klidně i více jak dva měsíce. Suchý způsob stratifikace: Semena zabalíme do papírové utěrky. A pak ještě do neprodyšného sáčku, aby nevysychala. Pak se uloží na dno lednice a tam se nějakou dobu nechají. Až pak se provádí výsev semen, který se provádí běžným postupem.