Maka, Lepidium peruvianum

Maka peruánská

40 Kč

Peruánský Ženšen Maca - Lepidium meyenii) - Listy i hlízy této rostliny obsahují vysoké množství hormonálních látek. Je prokázáno, že po užívání alespoň dvou týdnů peruánská viagra zvyšuje sexuální touhu i odolnost našeho organismu.

Množství

Peruánská Maca, také Maka, přezdívaná jako peruánský ženšen roste v jihoamerických Andách, vyskytuje se až ve výškách kolem 4000 metrů n.m. a odolává až -20°C mrazům, stejně jako žáru slunce. Vzhledem připomíná ředkev, hlízy mají průměr 2 – 8 cm, dlouhé jsou až 18 cm. Maca patří mezi nejvýživnější, nejodolnější a nejvýše pěstované rostliny na světě.
Peruánský ženšen se dá požívat buď jako koření či jako sušený. Listy i hlízy se dají využít. Listy ženšenu peránského jako přísada do jídel, čerstvé listy zase do salátů. Pěstování Macy ze semen: Peruánský ženšen je nenáročná a zároveň mrazuvzdorná riostlina. Tento ženšen preferuje vlhky pěstitelský substrát. Maca je sice plně mrazuvzdorná, ale i přesto jí doporučujeme pěstovat jako přenosnou rostlinu, tzn. přes zimu doma, přes léto venku. Chuťově rostlina připomíná chu%t řeřichy či pepře. Semena zasejeme na povrch substrátu a lehce prstami zahrabeme. Rostlina preferuje slunné stanovště.

JIKL
7

Vlastnosti

Balení
10 semen