Kotvičník

Semínka kotvičníku máme v prodeji celoročně. 
Rostliny kotvičníku prodáváme od konce dubna do července.
Kotvičníková nať ze sklizně srpen 2021 je už v prodeji.

Děhel čínský / dvouletka

Děhel čínský, dvouletka

20 Kč

Angelica sinensis - Užití: Používá se kořen, méně pak semena. Kořen obsahuje fytoestrogen, který dokáže regulovat menstruaci a pomáhá kontrolovat poševní kvasinkové infekce. Proto se osvědčuje při nepravidelné, nedostatečné, příliš silné, bolestivé a jinak abnormální menstruaci. Dokáže zvýšit imunitu stimulující tvorby a aktivity bílých krvinek, což podporuje protirakovinnou účinnost.

Množství

Děhel čínský bývá někdy označována za ženský žen-šen pro své výborné účinky při ženských obtížích jako jsou nepravidelná, nedostatečná či příliš silná menstruace. Používá se pro zmírnění příznaků premenstruačního syndromu. Obsahuje fytoestrogeny, které napomáhají obnově hormonální rovnováhy organismu (jejich účinky se podobají účinkům ženských pohlavních hormonů estrogenů). Děhel čínský pomáhá v období menopauzy, kdy dochází k úbytku tohoto pohlavního hormonu. Odstraňuje návaly horka, pomáhá proti vysušení poševní sliznice, omezuje rozvoj poševní kvasinkové infekce a působí proti dalším klimakterickým příznakům. Předchází rozvoji osteoporózy, jejíž zvýšený výskyt bývá spojován s menopauzou. U žen po menopauze působí proti rozvoji nádorových a srdečně-cévních chorob.

Má vliv na velikost poprsí, usnadňuje porod, pomáhá vypudit zbytky placenty po porodu. Děhel čínský se používá i k posílení krevního oběhu, proti vysokému krevnímu tlaku, proti zácpě, cukrovce, anemii, onemocnění ledvin, plicním chorobám a pro celkové posílení lymfatického systému. Upravuje bolestivé křeče trávícího ústrojí. Užívá se při potížích se zažíváním, při nechutenství. Má zklidňující účinky, pomáhá při předrážděnosti, nespavosti a úzkosti. Děhel čínskýstimuluje tvorbu a aktivitu bílých krvinek a podporuje tvorbu gama-interferonu, čímž posiluje imunitní systém.

Děhel čínský nesmí užívat pacienti, kteří mají potíže se srážlivostí krve a užívají warfarin!

Děhel čínskýužíváme jako odvar z 1,5 až 2 gramů drogy, který pijeme 1x - 2x denně. Při nervových chorobách či vyčerpání můžeme použít lihovou tinkturu.

Tato bylina je známa také pod názvy děhel čínský, dong quai, ženský žen-šen, Angelica polymorpha nebo Angelica sinensis.

5

Vlastnosti

Balení
10 semen