Leuzea, Maralí kořen / trvalka

Leuzea, Maralí kořen, trvalka

30 Kč

Užití: Podle výzkumů z posledních let má leuzea saflorová účinek blízký účinku ženšenu. Ukazuje se, že má pozitivní vliv na centrální nervovou soustavu, např. schopnost zlepšovat učení. Snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi, má anabolické účinky bez vedlejších nežádoucích účinků typických u hormonů.

Množství

Leuzea saflorová, Maralí kořen Rhaponticum carthamoide, Leusea arthamoides

Lidová medicína využívá tuto rostlinu jako tonizující a adaptogenní prostředek při astenii, vyčerpanosti organizmu, v rekonvalescenci po operacích nebo intoxikacích. Harmonizuje především funkci žaludku, sleziny, tlustého střeva, jater a osrdečníku. Díky tomu si tělo všechny případné disharmonie upravuje přirozenou cestou. Podle výzkumů z posledních let má leuzea saflorová účinek blízký účinku ženšenu. Zvyšuje psychickou i fyzickou odolnost, odstraňuje únavu. Působí jako afrodiziakum.

* posiluje obranyschopnost organismu (imunitu)
* silného povzbuzujícího účinku "maralího kořene" se používá při doléčování nemoci jako jsou nádorová onemocnění, syndrom chronické únavy, mononukleóza či borelióza
* působí tonizačně, má pozitivní vliv na centrální nervovou soustavu, např. schopnost zlepšovat učení
* má výrazně afrodisiakální účinky, pomáhá při pohlavní impotenci neorganického původu, příznivě stimuluje funkci pohlavních žláz
* doporučuje se pití čaje i při neplodnosti (oba partneři)
* snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi
* příznivě ovlivňuje regeneraci jaterní tkáně
* zlepšuje zásobování mozku kyslíkem
* výrazně zvyšuje adaptabilitu organismu, tj. snižuje únavu a zvyšuje fyzickou i duševní odolnost
* velmi dobře působí při astenii, depresích a nadměrné dráždivosti
* pomáhá při bolestech hlavy
* mírně zvyšuje krevní tlak
* odstraňuje nechutenství a podporuje trávení
* rychle se vstřebává a navrací tělu svěžest a vitalitu

Použití: odvar - pít během dne, nikoliv večer (způsobuje nespavost)

Proč se leuzea nazývá "maralí kořen"? Tento název získala díky prvním ruským osadníkům na Altaji. Ti totiž zjistili, že na podzim jeleni marali vykopávají kopýtky kořeny této rostliny a s chutí je požíraj. Ty jim umožňují přežít krutou sibiřskou zimu a zajišťují do určité míry jejich dobrou reprodukci. Lidé se z těchto poznatků poučili, začala tento "bodlák" užívat i v lidové medicíně jako vhodný prostředek při úbytku sil. Traduje se, že pomáhá od 14 chorob a omlazuje, Tatarům navíc slouží jako afrodiziakum.

9

Vlastnosti

Balení
20 semen