Kotvičník

Semínka kotvičníku máme v prodeji celoročně. 
Rostliny kotvičníku prodáváme od konce dubna do července.
Kotvičníková nať ze sklizně srpen 2023 je už v prodeji.

Rebarbora, Reveň

Rebarbora, Reveň

31 Kč

Osivo vyséváme do řádků vzdálených 0,3 m, rostliny vyjednotíme a pěstujeme až do příštího podzimu. Sazenice vysazujeme na jaře začátkem dubna ve sponu 1,2 x 1 m. Sázíme tak, aby byl růstový vrchol asi 5 – 6 cm pod povrchem půdy.

Množství

Víceletá rostlina. Na jaře vyrůstají dlanité listy, jsou dlouze řapíkaté (až 0,4 m), barvy zelené až červené. Reveň není náročná na podnebí ani polohu. Nejlépe se jí daří v půdách středně těžkých, hlubokých, bohatých na vápník. Brzy raší, a proto jí vyhovuje teplá, chráněná poloha. Na stanovišti vydrží až 10 let.
Před výsadbou na podzim půdu hluboko zkypříme a zapravíme chlévský hnůj v dávce 6 kg/m2. Před založením kultury pozemek vyhnojíme do zásoby minerálními hnojivy. Osivo vyséváme do řádků vzdálených 0,3 m, rostliny vyjednotíme a pěstujeme až do příštího podzimu. Sazenice vysazujeme na jaře začátkem dubna ve sponu 1,2 x 1 m. Sázíme tak, aby byl růstový vrchol asi 5 – 6 cm pod povrchem půdy.
Se sklizní začínáme ve třetím roce po výsadbě. V dubnu až v červnu vylamujeme listové řapíky. Nejvyšší výnos je v pátém až sedmém roce po výsadbě a to 1–2 kg z každé rostliny.

---------------

Reveň dlanitá, rebarbora dlanitá

Rheum palmatum L.

čeleď: Polygonaceae
květ:
bílý,až 0,6 cm velký, okvětí, kvete květen - červen

typ listu: srdčitý, dlanitoklaný
země původu: Čína
rozšíření v ČR: pěstovaný
stanoviště: slunné, půda zahradní
množení: dělením trsů v březnu a v srpnu
životnost: vytrvalý, vysoký do 50 cm (s květem do 150 cm)

další informace: záhony

Tento ozdobný druh je občas pěstován v parcích.

SEMO
46

Vlastnosti

Balení
1 g