POLORANÁ výsev: leden až březen do skleníku, truhlíku květen až červen na záhon vegetační doba je 85 - 90 dní
Popis výrobce semen, SEMO: Osvědčený, stresy snášející hybrid vhodný pro celoroční pěstování. Lze jej pěstovat z rané výsadby pod fólií. Po sklizni hlavních růžic dorůstají i růžičky z bočních výhonů, které jsou menší, ale dostatečně pevné. Vegetační doba Brokolice Steel F1 je 85 – 90 dní od výsadby.
STONKOVÁ brokolice – vytváří menší růžičky, které se sklízejí postupně. KVĚTÁKOVÁ brokolice – tvoří jednu velkou středovou růžici, která se sklízí najednou. Nerozvitá poupátka jsou na brokolici tím nejcennějším. Proto se sklízí dříve, než se růžice rozvolní a poupátka se začnou otevírat.
Od vysetí semínek do sklizně uplyne 70-90 dní. Výsev je potřeba naplánovat tak, aby sklizeň neprobíhala uprostřed léta, kdy horké slunce žene brokolici do květu. Nejlepší doba pro výsev či sadbu je proto brzké jaro, nebo až potom druhá polovina července pro podzimní sklizeň. Již v únoru si můžete předpěstovat sazeničky brokolice za oknem. Nejrychleji klíčí při teplotě nad 20 °C, po vyklíčení však sazeničky pěstujte při teplotě 10-16 °C, budou silnější a zdravější. V březnu a dubnu je můžete sázet do pařeniště a skleníku, v dubnu v teplejších oblastech i ven. Nebojte se jarních mrazíků, brokolice je mrazuvzdorná nejméně do -5°C. Záhon se vyplatí přikrýt netkanou bílou textilií, která je ochrání před chladem a vytváří příznivé mikroklima A později je, pokud je dobře utěsněná, ochrání i před dřepčíky. Zalévat se dá přes ni. Půda by měla být kyprá, obohacená kompostem. Sazeničky vysazujte ve sponu 50 cm. Koncem dubna a v květnu je vhodná doba pro přímé výsevy na záhon. V půli června můžete vysévat pro podzimní sklizeň. Sklizené stonkové i květákové odrůdy obrazí menšími, postranními růžicemi, pokud košťál ponecháte na záhoně.
Brokolice je bohatá na vitaminy A, C, E, kyselinu listovou, betakaroten, flavonoidy a vlákninu, z minerálů obsahuje vápník, draslík, hořčík a železo. Zlepšuje trávení a povzbuzuje látkovou výměnu, pomáhá při regeneraci sliznic a osteoporóze. Vysoký obsah draslíku pozitivně ovlivňuje odvodňování organismu a snižuje krevní tlak. Je to jedna z nejlepších protistresových zelenin, proto se rozhodně vyplatí v období zvýšené psychické zátěže jíst ji i několikrát týdně. Brokolice pomáhá snižovat hladinu volných radikálů v krvi a tím riziko cévních onemocnění, podporuje celkovou obranyschopnost organismu. Růžice obsahuje komplex látek s antikarcinogenní aktivitou, výrazným preventivním účinkem proti nádorovému bujení. Její síla se nejvíce osvědčila v prevenci rakoviny prostaty. Brokolice mužům pomáhá zvyšovat sexuální výkonnost a plodnost.