Kotvičník

Semínka kotvičníku máme v prodeji celoročně. 
Rostliny kotvičníku prodáváme od konce dubna do července.
Kotvičníková nať ze sklizně srpen 2023 je už v prodeji.

Libeček

Libeček

19 Kč

Trvalka , kterou pěstujeme jako léčivku i na koření. Sbíráme nať i semena. Rostlina kvete v červenci až srpnu a pokud sbíráme nať, neměla by kvést. Libeček vyséváme z přímého výsevu do hlubokých vlhkých půd, snáší polostín.. Semena zpočátku pomalu klíčí, proto doporučujeme vysévat se značkovací plodinou.

Množství

Používá se jako koření a má i léčivé účinky.

Užití: Je silným močopudným prostředkem podporujícím nežádoucích solí z organismu, především však chloridů. Výborně léčí záněty dolních cest močových, zlepšuje vylučování žluči. Vylučuje kyselinu močovou, napomáhá ke snižování soudružnosti močových kamenů, které se pod jeho vlivem rozpadají. Zlepšuje vylučování trávících fregmentů.
Koření: Semena se přidávají do likérů a osvěžujících nápojů. Rozdrcená do chlebového těsta a pečiva. Přidávají se také do salátů, rýže a bramborové kaše. Listy do polévek, bujónů, guláše, sýrů apod. Listy se potírají kuřata.

 

 

 

Využívá se oddenek s kořeny na podzim třetího roku, nať v průběhu celého roku a semena po úplném dozrání a to je na podzim.

Popis rostliny: je to vytrvalá rostlina až 2 metry vysoká. Má silný oddenek a bohatě rozvětvené kořeny. Lodyha je oblá, dutá, rýhovaná a nahoře rozvětvená. Spodní listy jsou veliké, s dlouhým řapíkem a dva až třikrát zpeřené, lodyžní peřenodílné nebo nedělené, kopinaté, nemají po obvodu vroubky. Květy jsou žlutavé, uspořádány v okolících. Plodem jsou dvounažky, velikosti až 3 x 8 mm. Celá rostlina vykazuje typické aroma, připomínající polévkové koření Maggi.

 

MoravoSeed
36

Vlastnosti

Balení
130 s