Kotvičník

Semínka kotvičníku máme v prodeji celoročně. 
Rostliny kotvičníku prodáváme od konce dubna do července.
Kotvičníková nať ze sklizně srpen 2023 je už v prodeji.

Rozmarýn lékařský

Rozmarýn lékařský

37 Kč

Stálezelený polokeř s tuhými čárkovitými listy. V našich podmínkách nepřezimuje, pěstujeme ho v nádobách. Listy s nejmladšími částmi výhonů se používají jako koření do salátů a pro přípravu masa. Čaj má uklidňující účinky.

Množství

Užití: Jako koření v jižních oblastech Evropy. Má kořenitý pach a hořkou, aromatickou chuť. Zlepšuje prokrvení trávícího traktu, zlepšuje tvorbu trávících fermentů a žluči. Je vhodný při nadýmání, při nedostatečné tvorbě nebo transportu žluči a vůbec při špatném trávení a bolestech v trávicím ústrojí. Celkově zlepšuje fyzickou a psychickou kondici.Odstraňuje pocit fyzické a především psychogenně podmíněné únavy a vyčerpanosti. Zlepšuje prokrvení malé pánve, což napomáhá k otěhotnění.Zvyšuje chorobně snížený krevní tlak.

 

 

 

Využívá se list sbíraný od května do srpna.

Popis rostliny: je to neopadavý, vytrvalý, stále keřík. Listy má přisedlé, čárkovité, kožovité, podvinuté, na rubu běloplstnaté, vstřícné. Z úžlabí listů vyrůstají fialové dvoupyské květy, sestavené do chudokvětých lichopřeslenů v krátkých lichohroznech. Plodem jsou hnědavé tvrdky.

SEMO
46

Vlastnosti

Balení
0,08 g