Maka

Maka peruánská

60 Kč

Peruánský Ženšen Maca - Lepidium meyenii
Listy i hlízy této rostliny obsahují vysoké množství hormonálních látek. Je prokázáno, že po užívání alespoň dvou týdnů peruánská viagra zvyšuje sexuální touhu i odolnost našeho organismu.

Dostupnost: v prodeji

Množství

Bylo prokázáno, že Maka obsahuje:

  • bílkoviny, snadno vstřebatelné  uhlovodany, které dodávají energii
  • pokrmové vlákniny, která sice není vstřebatelná, ale reguluje peristaltiku střev a napomáhá  vstřebávání uhlovodanů a jiných složek stravy
  • více než 2% tuků, - které mimo svého energetického efektu také umožňují vstřebávání vitamínů A, D. E a K.
  • Téměř všechny nezbytné aminokyseliny: valin,arginin ,glycin ,serin ,glutamin ,histidin,fenylalanin,  izoleucin,leucin,lysin,tyrozin, a treonin.
  • Maka obsahuje také 70 % nenasycených mastných kyselin (kyselina linolenová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová), a 30 % nasycených.Mezi nenasycenými mastnými kyselinami, které obsahuje Maka, až 33,7% představuje kyselina linolenová a 20,4% alfa-linolenová, která je velmi důležitá k prevenci srdečních chorob.
  • Nenasycené mastné kyseliny i polynenasycené mastné kyseliny (které si organizmus není schopen vytvořit) jsou    organizmu nezbytně důležité k metabolickým procesům. Z nutričního hlediska je jejich obsah v Mace velmi prospěšný.
  • V Mace jsou obsaženy přírodní steroly - kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol, ergosterol, brassikasterol, ergostadienol - mají spolu s dalšími obsahovými látkami energizující účinky a zvyšují svalovou výkonnost. (Rostlina se proto stala součástí stravy vrcholových sportovců, kteří potvrzují výrazná zlepšení svých výkonů).
  • vitamíny (A, B1, B2, B6, C, E),
  • minerály (vápník, železo, fosfor, měď, zinek, hořčík, draslík, mangan, sodík, jód)
  • Zastoupeny jsou také třísloviny, saponiny, terpenoidy, biologicky aktivní aromatické isothiokyanáty (benzyl isothiokyanát, p-methoxybenzyl isothiokyanát.

Složení Maky z ní činí přírodní stimulant žláz z vnitřní sekrecí - jako je štítná žláza, slinivka břišní, nadledviny, vaječníky a varlata, k produkci hormonů potřebných pro udržení homeostázy v lidském těle.
Zvýhodňuje reprodukční schopnosti páru, zlepšuje sexuální libido.
Zeslabuje menstruační bolesti.
Zmírňuje příznaky menopauzy: návaly horka, noční pocení, nespavost, změny charakteru apod.
Reguluje hladinu cholesterolu, snižuje LDL neboli "špatný" cholesterol.
Používá se v případech podvýživy, v období rychlého růstu, v období těhotenství a kojení. Je užívána jako prostředek imunostimulační, pomáhá při léčbě tuberkulózy a nádorových onemocnění žaludku.
Maka, jako přirozená potravina, má díky svému složení velmi významnou výživnou hodnotu.  Je vhodným doplňkem stravy všech věkových kategorií – dětí, mládeže, dospělých i seniorů.

55