3. Červená, košatá

červená

35 Kč

million bells, Calipetite, Red
licencovaná odrůda
barva květu červená
rostlina je košatá
velmi raná
růst je kompaktní

Dostupnost: od poloviny dubna

Množství

Million bells, Milionbels, Milion zvonků, Minipetunie, Calibrachoa 
Million bells je typická tvorbou kaskád s nespočtem drobných květů zvonkovitého vzhledu v barvách od bílé, žluté, až po nejrůznější odstíny růžové, červené a fialové. Botanicky je to drobnokvětá petúnie. Rostliny jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám, vůči dešti, chladnějšímu anebo naopak spalujícímu počasí. Některé druhy květy za deště či za tmy zavírají.
U million bells se neodstraňují odkvetlé části, neboť mají samočisticí schopnost. Odkvetlé květy opadnou samovolně.
Sázíme je 20 až 30 cm od sebe, mezera mezi nimi se rychle zacelí.

Pěstování: Ideální je teplota vzduchu 21 až 24 °C s umístěním na jihovýchod až jihozápad. Milují přímé slunce. Snesou i polostín, ale pak kvetou slaběji. Vyžadují častou zálivku, nejlépe měkkou vodou bez vápníku, tedy dešťovkou. Zaléváme brzy ráno anebo pak až večer, kdy už slunce nepálí. Na přelévání si musíme dávat pozor hlavně za chladnějších dnů, přemokření nesnáší. Hnojivo výrobcem na petúnie přímo namíchané, nejlépe tekuté nebo ve vodě rychle rozpustné, aplikujeme v zálivce alespoň dvakrát týdně.
Při žloutnutí listů přihnojujeme železem.

Pěstební substrát má být dobře propustný a bohatý na živiny. Použijeme kvalitní směs zahradní zeminy, kompost a písku v poměru 2:1:1.
Substrát vyvinutý přímo na million bells, tedy i na petúnie nebo na surfínie lze běžně koupit. Obsahuje vybrané druhy rašelin, kvalitní vyzrálý kůrový humus a jíl zabraňující vyplavování živin. Směs je bohatá na základní živiny v optimálním poměru a stopové prvky. Obsahu železa v chelátové formě zabraňuje žloutnutí listů (výskytu chlorózy). Je obohacené o startovací dávku hnojiva s mikroprvky na 6 týdnů. Sorpce zeolitu zabraňuje vyplavování hnojiv a jejich příliš rychlému uvolňování. Má sníženou hodnotu pH (4,5 až 4,9), stabilitu pH udržuje zeolit.

Choroby a škůdci:
Hned z jara se mohou na rostlinách objevovat mšice, kterých se zbavíme přípravkem Pirimor. Další hrozbou jsou pak svilušky, které mají rády suchý a teplý vzduch. Na ty zase platí přípravek Omite. Jsou náchylnější na padlí, které se objevuje nejčastěji v září. Během sezóny je proto dobré je 2x ošetřit přípravkem Stop padlí, nebo Discus.

5

5 další produkty v této kategorii: