Kotvičník

Semínka kotvičníku máme v prodeji celoročně. 
Rostliny kotvičníku prodáváme od konce dubna do července.
Kotvičníková nať ze sklizně srpen 2023 je už v prodeji.

Sapan žlutý květ

Sapan žlutý květ

40 Kč

Žluté květy v hroznech, dekorativní olistění, chladnu-vzdorný druh.

Výsev: do výsevního substrátu po celý rok při teplotě okolo 20°C. Pro rychlejší vyklíčení doporučujeme semena lehce napilovat.

Pěstování: přes léto venku na světlém až slunném stanovišti, snáší i polostín. Na jaře lze rostlinu pro lepší rozvětvení seříznout. Přezimuje v bytě na světlém místě.

Množství

Caesalpinia spinosa

Pochází z Peru. Dorůstá výšky 2 - 5m. Barva borky je tmavěhnědá. Listy vyrůstají střídavě, jsou stálezelené, 2x zpeřené. V prvním stupní 3 - 10 párů kratších 8cm, v dalším 5 - 7 párů elipticky tvarovaných lístků dlouhých 1,5 - 4cm. Kvete v 15 - 20cm hroznu žlutooranžovými květy s asi 6mm okvětními lístky obklopenými další řadou lístků se zubatým okrajem. Plodeem je plochý lustk dlouhý 6 - 12cm a široký 2,5cm. Obsahuje 4 - 7 kulatých černých semen.

Podle pojetí existuje 70 - 165 druhů. Rodové jméno bylo vybráno na počest botanika a filosofa Andrea Cesalpina (1519 - 1603). Rostou v tropických a subtropických lesích v podobě keře nebo stromu. Listy jsou zpeřené. Mají velice efektní a atraktivní květy. Plodem je lusk.

Množí se semeny.

 

Koex Flor
31

Vlastnosti

Balení
5 semen