Pyrethrum parthenium je jedna z nejúčinnějších bylin proti migrénám. Působí preventivně, i při akutních obtížích. Působí velmi účinně proti horečce, rozšiřuje cévy, zmírňuje bolesti, posiluje činnost žaludku a působí a je i protirevmatická. Užívá se kvetoucí nať ve formě tinktury nebo nálevu, je vhodná při bolestech hlavy a při migrénách, vedlejší účinek byla úleva při artróze. Je účinná na menstruační bolesti, pomáhá regenerovat dělohu. Řimbaba má silný antibakteriální účinek, můžeme z ní připravit kloktadlo, je mírně projímavá. Účinkuje na střevní záněty, včetně Crohnovy nemoci. Výluh se dá použít jako pleťová voda pro odstranění pih a skvrnek. Sušené listy řimbaby odpuzují moly.
Řimbaba obecná, kopretina řimbaba, Pyrethrum parthenium, vytrvalá, mrazuodolná do -30°C je to až 70 cm vysoká aromatická rostlina s množstvím drobných květních úborů podobných sedmikrásce. Od června do září vytváří úbory se žlutým středem a bílými okvětními lístky. Kvete dlouho a ve velkém množství. Lodyha je krátce vystoupavá až přímá, mělce rýhovaná, v dolní části lysá a v horní chlupatá a okoličnatě rozvětvená. U starší rostliny obvykle vyrůstá ze šikmého, drobnými kořínky porostlého oddenku několik lodyh. Rozemnuté listy i lodyha silně voní po heřmánku. Řimbaba vyžaduje teplé a slunečné stanoviště, vhodné jsou propustné půdy bohaté na živiny. Důležitý je dostatek dusíku. Rozmnožovat ji lze semeny, dělením oddenků i řízkováním. Dělení oddenku se provádí v březnu. Řízky z oddenků lze odebrat od října do května. Řimbaba nesnáší sucho, v horké létu je nutné ji často zalévat. Na podzim řimbabu seřízneme.
Kvetoucí nať řimbaby působí velmi účinně proti horečce, rozšiřuje cévy, zmírňuje bolesti, posiluje činnost žaludku a působí i proti revmatická. Z řimbaby se připravuje účinné kloktadlo proti bolestem v krku a mírně projímavý čaj. Bylina se může používat samostatně nebo do směsí. Užívá se nejčastěji kvetoucí nať ve formě tinktury nebo nálevu, je vhodná při bolestech hlavy a při migrénách, vedlejší účinek byla úleva při artróze. Je také na menstruační bolesti, nesmí se však užívat v těhotenství, ale v šestinedělí, pomáhá regenerovat dělohu. Řimbaba má silný antibakteriální účinek, můžeme z ní připravit kloktadlo, je mírně projímavá. Účinkuje na střevní záněty, včetně Crohnovy nemoci. Výluh se dá použít jako pleťová voda pro odstranění pih a skvrnek. Sušené listy řimbaby odpuzují moly. Řimbaba zklidňuje, navozuje uvolnění a snížení napětí v hlavě. Přispívá k dobrému fyzickému a psychickému rozpoložení, usnadňuje překonávání menopauzálních projevů. Podporuje periferní krevní oběh, což se příznivě projevuje na výživě tkání. Předmětem sběru a užití je kvetoucí nať, sbíraná nejlépe začátkem května. Může se užívat čerstvá nebo usušená.